Про автора

Ярослав Савчин
Ярослав Савчин

Савчин Ярослав Дмитрович

    Народився  26 вересня 1961 року в мальовничому гірському селі Липовиця  на Прикарпатті. Середню освіту здобув у місцевій сільській школі під вихованням захоплених своєю справою педагогів, які старались передати своїм учням не тільки основи шкільної програми, але й розбудити глибокі відчуття любові до свого краю, національної історії, літератури, культури, духовності. Під цим впливом та серед оточення  живописної природи народились перші  літературні проби пера: замітки і репортажі до районної і обласної молодіжної газет,вірші, новели,оповідання.    Особливим і систематичним захопленням  стало також образотворче мистецтво, зокрема, живопис і графіка. Бажання набути в цьому напрямку фахових знань і практики привело до навчання на відділенні живопису і графіки   Заочного народного університету мистецтв. А творча праця – до участі у районних і обласних  художніх виставках, відкритті своєї персональної.

    У 1983-89 роках Ярослав Савчин навчався на факультеті журналістики Львівського державного університету імені  Івана Франка. Майже 20 років працював журналістом районних та обласних газет, на радіомовленні. Друкувався в газетах «Світ молоді», «Прикарпатська правда», «Галичина», «Голос України», журналах «Перевал», « Дзвін», « Образотворче мистецтво». За ці роки вийшли друком також його книжки новел та нарисів  «Між медами  й полинами»,  «Самотність», «Мольфар», «Карпатоборці», поетичні збірки  «Нетлінь-роса», «Світанок мальв», «Вересневі ікони».

      З 1989 року Ярослав Савчин  – член Національної Спілки журналістів України.

     Кілька років працював на державній службі. Заочно закінчив   факультет  державного управління та місцевого самоврядування  Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. 

     Художня фотографія  –  особливе  і  постійне  творче захоплення  Ярослава Савчина.  Кращі світлини спіймані об”єктивом першого власноруч заробленого «Зеніта» були прийняті до експозицій районних і обласних  фотовиставок,  надруковані на сторінках періодики. Професійною школою стало навчання на факультеті журналістики,  багатолітня праця в редакціях газет,  коли текстові матеріали доповнювались авторськими знімками або й фотографії нести первинний змістовний акцент,  участь у фотовиставках і конкурсах.  Концептуальним змістом репрезентованої  в музеях Прикарпаття фотовиставки «СЕРЕД ГІР» (100 фотокартин про Карпати)  стала  вибіркова частина світлин створених під час подорожей по Карпатах впродовж останніх років.

Advertisements

1 коментар (+add yours?)

  1. veselovsky
    Лют 03, 2012 @ 18:30:03

    Відповіcти

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: