ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ

На Покрову Пресвятої Богородиці, або як ще віруючі називають це свято, Третя Пречиста – 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН була створена Українська  Повстанська Армія з мотивацією захисту окупаційної влади. Головнокомандувачем УПА в 1943 – 1950 роках був Роман Шухевич (Тарас Чупринка), при якому вона стала широкомасштабним партизанським рухом опору з хорошою організованістю, мобільністю, координованістю підрозділів і структури.

Практично з кожного населеного пункту Долинщини, з кожної родини патріотичні молоді люди вливалися в ряди повстанців для боротьби за свою християнську віру, державну незалежність, повноцінне майбутнє життя своїх сімей на рідній землі.

Відзначення в районі 69-ї річниці заснування УПА розпочалось святковою ходою вулицями райцентру під патріотичні марші муніципального оркестру до пам’ятника  «Борцям за Українську державу».

Урочисто звучить державний гімн.  Учасники віча поклали квіти до пам’ятників і могил українських героїв. 

Молитву за славних синів і дочок України, борців за волю і незалежність нашої держави провів декан Долинського деканату УГКЦ о. Зореслав Котович. Світлу пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

З вітальним словом від районної влади до присутніх звернувся голова районної ради Володимир Луцький. Він підкреслив славну роль українських повстанців в утвердженні національних ідей, формуванні міцного підґрунтя для майбутньої державної незалежності України. Мужність, стійкість, твердість духу і віри вояків УПА викликали подив і захоплення тодішніх воєначальників європейських держав. За незламний героїзм і боротьбу до останнього подиху за рідну землю й національні ідеї – вічна слава героям. А присутнім посивілим членам станичної управи Братства ОУН-УПА Володимир Ярославович побажав міцного здоров’я,  щасливого довголіття, шани і поваги за патріотизм і звитягу.

Від рідших з кожним роком рядів повстанців з патріотичним словом виступив заступник голови станичної управи Братства ОУН-УПА Федір Лучка.

Вдячність молодого покоління українським повстанцям за героїчні роки боротьби, підняття прапора національного духу, патріотичне виховання сучасників висловила учениця міської гімназії №1 Ірина Сподар.

Патріотичні виступи учасників віча доповнили тематичними піснями  лауреат фестивалю « Карпатські передзвони» Галина Курус, заслужений працівник культури України Ярослав Шершень, дует «Дві долі».

Урочисті святкування 69–ї річниці створення Української Повстанської Армії відбулись також в інших населених пунктах Долинщини.

Делегація району разом із головою станичної управи Братства ОУН-УПА  Юрієм Долішнім взята участь в обласних урочистостях.

Жовтень, 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: