«Українські новини» в Казахстані

Крилатий вислів «Нашого цвіту – по всьому світу» щораз підтверджується практично з кожної точки земної кулі. Роботящі, мислячі, прагматичні українці, в тому числі й наші земляки-галичани, закинуті волею долі в далекі світи, досить швидко здобувають там авторитет своєю працею й розумом, стають шанованими серед місцевих народностей і водночас не забувають свою рідну мову й культурні традиції.

Свіжим підтвердженням цьому почесний голова районної організації «Просвіта» Степан Янковський заніс до редакції підбірку газет: «Подивіться, переконайтеся – як живе українське слово, гуртує наших земляків у далекому Казахстані!» Видання тамтешньої української діаспори до району привіз наш земляк з Витвиці Мирослав Зеленяк, який повернув до батьківського краю з участі у Всесвітньому форумі українців у Києві.

«Українські новини» – це республіканська щотижнева газета українців Казахстану, яку видає з липня 1994 року Український культурний центр «Ватра» міста Астани й отримує фінансову державну підтримку уряду Казахстану. Вихідець з нашого краю Мирослав Зеленяк, який дослужився до високих посад у вугільній промисловості цієї республіки і проживає в Караганді, входить до складу редакційної ради газети. Доля його була складною, як і безлічі інших репресованих.

Обидвох батьків-витвичан за зв’язки з бандерівцями вивезли до Караганди в неспокійному 1947-му. Сестра Оксана  розвідниця УПА – загинула від рук енкаведистів. Малим Мирослав пройшов серйозну освітню підготовку до подальшої науки в львівській гімназії у підпільній школі славнозвісного у витвицькій окрузі вчителя Михайла Волковецького.

У публікаціях цього 12-сторінкового видання з номера в номер під рубриками «Вісті з України», «Життя діаспори», «Вчимо мову», «Народознавство», «Пам’ять», «Календар», «Радимо приготувати», «Дитяча сторінка», «Українці жартують» досить всесторонньо інформують тамтешніх українських читачів про події на Великій Батьківщині, життя громад діаспори в різних місцевостях Казахстану, друкують уроки рідної мови, розповіді про історичні віхи й відомі постаті, національну кулінарію, підбірки для маленьких українців, дотепні жарти. Розлогими текстами подають вітання тамтешнім українцям з нагоди релігійних, державних та національно-історичних свят, персональні адресні поздоровлення членам діаспори від українських культурних центрів, асоціацій громад, просвітницьких організацій, мистецьких колективів.

Листопад, 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: