ВИСОТА УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ

Майстриня Ярослава Сенюк

Майстриня Ярослава Сенюк

Серед численних змінних виставок у залах місцевого музею «Бойківщина» імені Тетяни і Омеляна Антоновичів долиняни бачили досить широку палітру творчості майстрів Галичини у найрізноманітніших видах і жанрах зображального мистецтва. Але відвідувачі цих днів уперше мали змогу споглядати і милуватись небаченим тут раніше видом мистецтва – творіннями української величі у формі ляльок-мотанок.

Це незвичне, вибагливе і підняте до висоти української душі мистецтво на вернісажі у долинському музеї представила талановита львівська майстриня Ярослава Сенюк. Високодуховна і патріотична львів’янка, випускниця і вчителька рідної школи (зараз художній ліцей) шукала свого шляху до національного самовиразу у творчості від праматері до української вічності – і зміст висоти своєї душі знайшла у мистецтві ляльки-мотанки, давньої як Україна і вічної як рідна земля.

Творячи свої перші образи у домашній тиші, за зачиненими вікнами минулого неспокійного часу, вона практично «вибухнула» експозиційним піднесенням своїх творів у роки державної незалежності. З виставками пані Ярослава об’їздила багато регіонів України, відправляла їх українським громадам зарубіжжя. Свої твори роздаровувала, залишала подарунками у музеях і галереях. І зі ще більшим натхненням творила.

Таких своєрідно оригінальних і суто українських за формою і змістом робіт у Ярослави Сенюк вже понад три сотні. На вернісажі в Долині вона виставила 207 творів. Спеціально для нової виставки створила оригінальну міні-колекцію «Мальовнича Бойківщина». І частину з неї тут же на відкритті виставки від щирого серця роздаровувала шанувальникам її творчості і для музейної колекції.

-Я вперше познайомилася з творчістю пані Ярослави у славному музеї в Пирогово під Києвом, – розповідає на відкритті виставки директор «Бойківщини» Тетяна Сенів. – Ці милі витвори захопили мене настільки, що я дуже захотіла показати їх і долинянам. Запросила авторку з виставкою до далекої гірської Долини. Вона згодилася.

Отець Михайло Хомин розкрив присутнім важливість в українській духовності мистецьких творінь ляльки-мотанки як іграшки для дітей, символ для молодих сімей, феномен для бабусиних скринь.

Своєрідною привабливістю своєї форми, близькістю змісту твори Ярослави Сенюк захопили всіх глядачів. Про це з душевною щирістю говорили директор дитячої художньої школи Олег Лаврів, секретар міськради,  президент клубу друзів музею Світлана Сапетна, почесний голова райорганізації «Просвіта» Степан Янковський, працівник управління бурових робіт Володимир Хабер, співробітниця болехіського музею Галина Скворій, вчителька тростянецької школи Віра Клименко. А місцева поетеса Оксана Сподар подарувала майстрині вірш-посвяту, чим надзвичайно її розчулила.

Директор музею Тетяна Сенів на пам’ять про наш край подарувала авторці підбірку творів і пам’ятних сувенірів про Долинщину. А на завершення – Ярослава Сенів провела для бажаючих майстер-клас своєї творчості.

Грудень, 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: