ДЕНЬ СВЯТОЇ ВОДИ

Освячення води під Ясною горою в Гошеві

Освячення води під Ясною горою в Гошеві

Водохреща — останнє з зимових різдвяних свят. Цього дня віруючі запасаються святою водою. Напередодні, у водохресний святий вечір, священнослужителі у храмах освячують воду.

А на свято Водохреща господар дому з усією сім’єю надпиває по кілька ковтків із принесеної посудини, а потім бере з-за ікони священну вербу й кропить святою водою увесь дім, прибудови та все майно, щоб уберегтися від біди, напасті та від злого ока.

Після здійснення всіх цих обрядів свята вода звичайно ставиться до образів, оскільки не лише має цілющу силу, але й, за повір’ями, не псується. Саме сьогодні, як наголошують священики, найкраще приймати обряд Хрещення. Вважається, що цього дня звичайна вода перетворюється у води священної ріки Йордан. Той, хто викупався, змиває з себе всі гріхи.

До речі, священики запевняють, що з кожним роком кількість бажаючих лізти в ополонку збільшується. За повір’ями, у ніч перед Водохрещем можна сміливо загадувати будь-яке бажання, тому що в цей час небо нібито відкривається, перетворюючись у браму, яка веде до Господа. За народною прикметою якщо цієї ночі яскраві зорі, то урожай хліба буде хорошим.

Долиняни традиційно святкують Хрещення на річці під Ясною горою в Гошеві. Сюди прибувають краяни майже зі всіх населених пунктів району, а також із-за меж Долинщини. В святочній відправі взяли участь керівники обласної та районної влади. Після освячення гірської води відбулося традиційне купання «моржів».

19 січня 2012.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: