З ЯВОРОВОЇ КОЛИСКИ

Меморіальна дошка Степану Коляджину на фасаді сільської школи

Меморіальна дошка Степану Коляджину на фасаді сільської школи

Із Яворова у світ широкий пролягла дорога відомого літературного редактора, перекладача, автора власних прозових і поетичних творів Степана Юрійовича Коляджина, ім”я якого відкрилося в рідному краї завдяки старанням вчительки місцевої школи, родички, дослідниці його життєвого і творчого шляху Ганни Коляджин-Бойків та  тих, хто підтримував її наполегливі старання.

До 110-річчя з дня народження Степана Коляджина в рідному селі відбувся пам’ятний вечір, в якому взяли участь начальники відділів культури, внутрішньої політики, надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Володимир Гібчинський, Роман Креховецький, Мирослав Паньків, почесний голова райорганізації «Просвіта» Степан Янковський, члени Національної спілки письменників України Василь Олійник та Любомир Михайлів, поет Андрій Яросевич, директор львівського видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга, директор краєзнавчого музею «Бойківщина» імені Тетяни та Омеляна Антоновичів Тетяна Сенів, автор меморіальної дошки Олексій Фрищин, колектив рожнятівського ансамблю «Мелодія», керівництво села, школи, представники інтелігенції, культпрацівники, родина.

Яворівці і гості села зібрались біля школи, на фасаді якої встановлено меморіальну дошку відомому земляку та поклали квіти до неї. У сільській церкві, що межує зі шкільним подвір”ям відправлено поминальну панахиду. В цьому храмі, як підказує Ганна Олексіївна, охрестили маленького Степанка, а іконостас змайстрував його дід.

Урочистості продовжились у залі місцевого Народного дому, де словом, піснею, фотографіями, відеосюжетами, живими спогадами  – сторінка за сторінкою розкривалось  розлоге і багатовимірне полотно життєпису вихідця з Яворова, який підкорив тонкощі літературного редагування й став добрим приятелем відомих світові письменників.

Про вагу діяльності й імені Степана Юрійовича  слово виголосив Степан Янковський. Василь Олійник глибоко й чуттєво розповів про важливість літературного редагування  творів відомих письменників та високо майстерність літературних перекладів нашого земляка. Патріотичного вірша йому присвятив поет з Рожнятова Любомир Михайлів. Львівянин Дмитро Сапіга поділився хвилюючими спогадами про особисте пізнання імені Степана Коляджина при редагуванні і підготовці до друку книги про нього за рукописом Ганни Коляджин-Бойків та її невтомний характер. Зворушливо слухали присутні живий спогад Емілії Вінтонів  про останню зустріч зі стрийком Степаном у Москві, коли він уже був важкохворим і не міг намилуватися запахом яблук привезених з батькового саду. Патріотичний виступ своєму земляку і родичу присвятив літератор з Княжолуки Василь Пирин.  «Ім”я Коляджина вже стало відомим брендом!» – підсумовує Андрій Яросевич. Фабулу вечора доповнювали пісні у виконанні ансамблів «Мелодія» з Рожнятова та «Родина» з Яворова, Євгена Надольського, Михайла Кудибина, Тетяни Литвинової та сина, вірші Юлії Микитин та Любові Яворської. Хвилюючим було підсумовуюче слово ініціаторки вечора Ганни Коляджин-Бойків, яка могла б про свого відомого родича розповідати безперервно, як і про могуття родинного древа Коляджиних.  А заключним акцентом цього вечора на сільській яворівській сцені послужила мелодійна коляда, до якої Володимир Гібчинський артистично залучив всіх учасників.

Грудень, 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: