ФОТОКЛУБ «ПРОМІНЬ» – НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ

Приємною звісткою наприкінці року поповнились здобутки мистецької Долинщини. Місцевому фотоклубу  «Промінь» (керівник Юрій Черневий) рішенням колегії управління культури облдержадміністрації присвоєно звання «народний аматорський».

Звичайно, це велика радість для долинських фотомитців, які практично лише понад рік тому зорганізувались у творче об”єднання. Але час цей був досить продуктивним як для творчої роботи кожного з членів клубу, так і в демонстрації своїх результатів через виставкову діяльність, пленери, зустрічі, дебати про сучасне світливство.

У складі фотоклубу як досвідчені митці, котрі мають серйозні творчі напрацювання, участь у престижних виставках, нагороди, так і талановита молодь.Членом «Променя» є й  волонтер Корпусу Миру  Робін Ілейжер, яка свого часу стала одним з ініціаторів   ідеї створення цього фотомистецького об”єднання.  Адже коли місцеві  фотографи зібралися для зустрічі з Робін, яка також професійно фотографує, їй було цікаво дізнатися, чим займаються наші фотографи. Саме тоді вже добре знаний фотомаестро Юрій Черневий запропонував зробити зустрічі регулярними і започаткувати клуб. Цю ідею підтримав міський голова Володимир Гаразд, директор музею «Бойківщина» імені Тетяни і Омеляна Антоновичів Тетяна Сенів і фотоклуб «Промінь» розпочав свою діяльність. Назву ж вирішили в результаті спільних пошуків і обговорень відродити від колись вже існуючого в Долині фотоклубу.

Згодом фотомитці презентували свою першу колективну фотовиставку. За нею творчою рікою полились презентації, конкурси, вернісажі з маркою «Променя». Долинські фотоаматори крім Долини презентували свої твори у Дрогобичі, Івано-Франківську, брали участь у спільних фотоклубівських витсавках.

Важливою сторінкою в діяльності молодого творчого обєднання став і вихід у світ першого колективного каталогу робіт фотоклубівців, та ще й у видавництві «Світло й Тінь» відомого в Україні і світі майстра світливства Василя Пилип”юка. Василь Васильович, до честі «Променя», особисто побував у Долині на презентації виставки і каталога членів клубу.

Зараз долинські фотомитці у нових серйозних пошуках самовиразу своєї творчості. Із задумів будуть нові цікаві виставки, нагороди. Вже ведеться робота над підготовкою наступного об”ємнішого каталога клубівців. Двері фотоклубу «Промінь» також відчинені для молодих фотомитців, для них навіть організували фотокурси  з  опанування мистецтва фотографії. А це основа для відкриття нових талановитих імен, створення оригінальних творів, збагачення слави Долинщини.

Грудень, 2011

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: