ХРАМУВАЛИ АНГЕЛІВЦІ

Свято Василія Великого для гірської Ангелівки є ще й храмовим днем, тому в селі панувала особлива святкова настроєвість. Заклична мелодія церковного дзвону зранку звала до храму сільських господарів, молодь, дітей. Сюди ж під”їзжали й очікувані гості до місцевих родичів, добрих знайомих, колег по праці.

Свято починалось Всеношною. Присутні дяки Володимир Грушаник , Тарас Старжинський, Ігор Шершень на Богослужінні поперемінно читали паремії. А до настоятеля місцевої церкви отця Михайла Хомина на святкову літургію долучилися співслужителі митрофорний протоієрей о. Василь Курник з Максимівки та о. Роман Винник з Долини. На запрошення до святошної місцевої громади приєднувалися почесний голова райорганізації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Степан Янковський, директор Долинського краєзнавчого музею імені Тетяни і Омеляна Антоновичів Тетяна Сенів, інші поважні краяни з Долини, Вигоди, навколишніх сіл.

Троє священиків відправили святкову літургію, особливих старань в цей день  проявляли церковні хористи парафіяльного хору під керуванням Марії Циган, в проповіді озвучено імена  доброчинців, жертводавців, які долучилися до підтримки місцевої святині, а на завершення обряду присутніх зі святом привітали маленькі ангелівчани, які разом з Ганною Костів підготували побажання  з Новим роком.

Після відправи о. Михайло зачитав вітання Митрополита Андрія адресовані о. Василію в день іменин.  Цього дня іменини відзначили також голова парафіяльної ради Василь Дмитровський, депутати Василь Яцишин і Василь Циган.

При виході з храму всіх зустрічав  активний вихор снігопаду, який ніби навроче нагадував всім, що надворі зимня пора та ще й старий новий рік. Під танець сніжинок ангелівчани по чистому снігу топтали стежини до своїх домівок, запрошуючи до себе гостей. Пролягла святкова стежка й до нового обійстя родини Володимира Волошина, куди запросили на храмову гостину священиків, щоб жилося з добром, щастям і любов”ю.

А храму Василія Великого, як наголошує його настоятель о. Михайло Хомин,  за два роки виповниться 150 літ. Багато тут уже зроблено до цього часу для підтримання в дії й обновлення споруди, але ще чимало роботи й попереду. Зокрема, надходить потреба заміни покриття церкви металочерепицею, внесення змін у побудову інтер’єру. Але громада тут дружня, сельчани практичні, роботящі і разом подбають про життя свого сільського храму, а спонсорам, благодійникам складуть щиру християнську подяку.

Основною  подією минулого року стало святкування 200-річчя села, а також освячення нових гранітних хрестів біля храму, що відбулося 21 вересня на Різдво Пресвятої Богородиці.

14 січня 2012

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: