РОЖНЯТІВЩИНА – ЗБЛИЗЬКА

 Голова райдержадміністрації Микола Філіпович розповідає про екзоти Рожнятівщини

Голова райдержадміністрації Микола Філіпович розповідає про екзоти Рожнятівщини

З ініціативи голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка на Прикарпатті з цього місяця розпочато проведення презентацій районів за участю представників обласних та районних засобів масової інформації. Першими цю місію гордо взяли на себе керівники Рожнятівщини. 24 лютого там проведено одноденний прес-тур по району за сценарієм-маршрутом затвердженим головою райдержадміністрації Миколою Філіповичем. В поїздці взяло участь біля тридцяти журналістів з друкованих, телевізійних та електронних ЗМІ Прикарпаття. Весь день з журналістами працювали голови райдержадміністрації Микола Філіпович та районної ради Анатолій Дирів, які стали прекрасними гідами в мандрівці по Рожнятівщині.

Зустрівши прикарпатських журналістів на межі Рожнятівського району, учасникам туру продемонстрували найперше виробничі потужності Брошнівської філії ТОВ «Кроно-Україна», яка є одним із найбільших виробників деревостружкових плит на ринку України.

Брошнівська філія ТОВ  "Кроно-Україна"

Брошнівська філія ТОВ "Кроно-Україна"

Швейцарський концерн, до складу якого входить ТОВ «Кроно-Україна» — успішна компанія з багаторічним досвідом роботи не лише на ринку України, але й у світі. До його складу входять підприємства у Росії, Польщі, Угорщині, Франції, Німеччині, Швейцарії та США. Підприємство засноване 2002 року швейцарською групою «Кроно» з державною часткою капіталу. Сьогодні Брошнівська філія ТОВ «Кроно-Україна»- підприємство з центральним офісом у Кам’янці Бузькій на Львівщині та виключно іноземним капіталом. Основна спеціалізація —виробництво й облагородження деревостружкової плити. Сировинна база підприємства — низькосортні види деревини і відходи деревообробки, технологічні складники виробництва українських підприємств Харкова, Кам’янки Бузької, Вигоди, Перечина. Ринок збуту: Україна, Білорусь, Казахстан, Молдова, Німеччина, Польща, Угорщина, Болгарія. Продукція філії ТОВ «Кроно-Україна» сертифікована і стовідсотково відповідає європейським стандартам типу С-1 із пониженим вмістом формальдегіду. На основному виробництві зайнято 250 працівників. Сучасні технології, накопичений досвід, впровадження у виробництво найновіших досягнень науки, помножені на сумлінну працю колективу та постійне вдосконалення процесу роботи – це те, що гарантує надійність підприємства як партнера для фірм меблевої та будівельної галузі та забезпечує постійну високу якість продукції. Інвестиційні задуми підприємства спрямовані на вдосконалення процесу виробництва, його ефективність і збереження енергоресурсів.

 Виробнича лінія Памібро

Виробнича лінія Памібро

Чергове брошнівське оригінальне підприємство – спільне українсько-російське ТзОВ “Памібро” – перший та найпродуктивніший в Україні виробник паперових мішків. Заснований в 1996 році, завод почав працювати «з нуля». З 2008 року в нових виробничих приміщеннях, спроектованих відповідно до міжнародних вимог та норм, запрацювала спеціальна надсучасна виробнича лінія – єдина в Україні та Європі. Енергозберігаюче обладнання практично виключає людський фактор та забезпечує високу якість виготовленої продукції. Підприємство є екологічно безпечним, оскільки виключає використання газу, та орієнтовано на роботу з кращими постачальниками найбільш якісної сировини.

Виробництво передбачає виготовлення багатошарових мішків, відкритих або клапанних, клеєних або прошитих, різних розмірів, з нанесенням чотирьохколірного друку, з ламінованими або поліетиленовими вставками, з перфорацією. Такі паперові мішки – сучасний екологічний вид тари, що може бути застосований для різних видів продукції: будівельної, нафтохімічної, сільськогосподарської, харчової та інших. Екологічна чистота мішків для харчових продуктів досягається за рахунок використання екологічно чистого паперу, фарб на основі води та клею з картопляного крохмалю і тому продукція підприємства відповідає екологічним нормам. Крім того, на підприємстві впроваджено систему управління якістю і в червні 2010 року отримано сертифікат, який підтверджує, що діяльність по виробництву і реалізації паперової мішкотари ведеться відповідно до світових вимог.

З цікавістю оглянули журналісти й краєзнавчий музей у Брошневі.

Сваричівська школа подивувала прекрасним сільським тренажерним залом, спортивним майданчиком зі штучним покриттям, серйозним підходом педагогів до розвитку фізичної культури сільських школярів та вмінням захопити секційною роботою й прихильність до спорту учнівську масовість. Результат – широка галерея переможних кубків і нагород. А тутешня сільська фабрика меблів «ЛІР», з досить широким асортиментом і хорошою якістю, переконливо доказала успіхи місцевих підприємців.

В Ціневі гостям продемонстрували місцевий історико-краєзнавчий музей, з набутими традиціями,  оригінальними експонатами та підбіркою живописних творів відомого в краї художника Володимира Харченка.

У музеї села Цінева

У музеї села Цінева

Вільхівське приватне підприємство «Сивуля» зацікавило можливостями повної переробки деревини, виготовленням оригінальних збірних будиночків та викосохудожніх меблів.  Як розповів його керівник Михайло Мердух, воно засноване в 1992 році на базі зруйнованої колгоспної пилорами. З часом підприємство пройшло всі стадії розвитку – від первинної до глибокої переробки деревини. Сьогодні воно налічує 11 цехів і працює за новітньою австрійською технологією. Це – єдине деревообробне виробництво в Західній Україні, яке має складське приміщення з мікрокліматом для зберігання сухої продукції об’ємом до 500 кубометрів. Одним із основних напрямків діяльності фірми є виготовлення дерев’яних будинків з клеєного брусу за індивідуальними проектами. Дерев’яні будинки відрізняються високою якістю та, що досить важливо, екологічним способом життя в середовищі. Також «Сивуля» пропонує широкий вибір столярних виробів із натуральної деревини, паркет та пагонажні вироби.

Проїздом через центральну частину селища журналісти оглянули Перегінськ.

В підгірному Ясені проведено цікаву екскурсію приміщеннями унікального обласного дитячого санаторію, показано музей та пам’ятник Івану Вагилевичу, відомий Хрест тверезості, інтернет-центр сільської бібліотеки. До зору учасників прес-туру у Гринькові припала місцева церква, Митрополичі палати Андрія Шептицького, унікальне форельне господарство, альпін-парк. В Осмолоді гостей привабливо захопив туристичний комплекс «Вільні вітри» та ресторан «Ганц», розташовані біля підніжжя високих гір. А мистецтво народної музики краю високо піднесли учасники аматорського гурту «Дивограй».

Як розповів у підсумковій прес-конференції голова райдержадміністрації Микола Філіпович, район досить багатий мінерально-сировинними ресурсами. Ще з минулого століття тут видобували нафту та газ і, як свідчать результати спеціалістів геологорозвідки, запаси нафти є ще досить великі, але вони залягають на глибинах 4-7 тисяч метрів і вимагають значних коштів для їх розвідки. Є великі запаси сировини, що може використовуватися у виробництві будівельних матеріалів і на підприємствах будівельної індустрії; бутового каменю, каменю для виробництва щебеню і зернистого піску. Родовища інертних будівельних матеріалів в районі можуть по класифікації характеризуватися, як ресурсні сировинні пункти. Запаси каменю-пісковику оцінюються спеціалістами в понад тисячу мільйонів кубометрів, а гравійно-піщаної суміші практично не визначені. Для їх використання потрібне дослідження, вивчення та техніко-економічне обгрунтування доцільності їх використання. В районі є три глиняних кар’єри, з яких можна видобувати глину для виробництва цегли. Зокрема, в Ціневі,

Перегінському та Брошневі. Однак, розвідані запаси глини є тільки в Цінева, які затверджені в Українській територіальній комісії запасів мінеральної сировини. Також в районі розвідане торфове родовище, яке експлуатується в районі села Верхній Струтинь. Його запаси оцінюються в обсязі 8-10 мільйонів тонн. На території між Верхнім Струтином і Ясеновцем на великій глибині (800-1000 м) є родовище калійно-натрієвих солей, їх запаси складають понад 100 мільйонів тонн. В гірській частині району є поклади вапняку, але розвідка і визначення наявних запасів не проводились. На території району у великій кількості є поклади горючих сланців. Вони також не розвідані і запаси не визначені.

Рожнятівський район відноситься до інвестиційно привабливих районів області. Вигідне географічне розташування, зосередження особливих природних ресурсів, економічний потенціал, багаті рекреаційні, водні та лісові ресурси, значні за обсягами родовища корисних копалин дають можливість створювати конкурентоспроможні на міжнародному ринку товари і послуги. За 2011 рік в економіку району іноземними інвесторами з п’яти  країн світу вкладено 1,5 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. В основному закордонні інвестори спрямували свої кошти у розвиток підприємств переробної промисловості.

Район має позитивний досвід залучення інвестицій через міжнародну технічну допомогу. Зокрема, у 2010 р. успішно завершено І фазу проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В рамках проекту 6 громад реалізовали 7 мікропроектів на загальну суму 866,9 тис. грнЗ 2007 р. діє угода про спортивну співпрацю між Рожнятівською дитячо-юнацькою спортивною школою і Гміною Пшецтва (Польща), в рамках якої регулярно проводяться міжнародні спортивні змагання «Бойківські перегони». Задля обміну контактами і досвідом в сферах культури, освіти, туризму, а також ведення співробітництва в обсязі здійснення спільних проектів район співпрацює з гміною Моронг з Польщі. Донорами району протягом останніх трьох років виступали Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина), Міжнародний фонд «Відродження», Фундація Білла та Мелінди Гейтс, Фонд розвитку громадських організацій «ЗУРЦ», Агентство США з міжнародного розвитку.

Туристична галузь набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери району і є важливим чинником стабільного й динамічного збільшення надходжень до бюджету району. Основними рекреаційно-курортними ресурсами території є мальовничий гірський рельєф, помірний клімат, великі масиви лісів, цікаві охоронні території, мінеральні джерела, історична і культурна спадщина. На території є 17 заповідних (охоронних) об’єктів, основні з яких –  Державні заказники “Грофа”, болото “Мілана”, річка Лімниця, урочище “Яйківське” та інші. Урочище Підлюте поблизу Кузьмінця відоме резиденцією українських греко-католицьких митрополитів («Кедрові палати»). Не має аналогів в Україні історична пам’ятка – комплекс споруд доменної печі в урочищі Ангелів. Цінівський історико-краєзнавчий музей -один з найбільших за кількістю пам’яток культури і побуту Бойківщини, заснований в 1976 році. У 2011 році на базі відпочинкового комплексу «Вільні вітри» відкрито найбільший в Західній Україні альпін-парк. У минулому році зроблено ще один крок до розвитку туризму – відкрито туристично-інформаційний центр «Рожнятівщина» в краєзнавчому музеї.

На Рожнятівщині проходять і цікаві фестивалі: «Кобзареві струни» (березень), «Водограй» (квітень), «Кличе зелена неділя» (червень), «Бойко-фест» (липень). У цьому році відзначатиметься 100-річчя організації «Пласт» (травень) та проводитиметься мисливський фестиваль (вересень).

Основними напрямками роботи керівництва визначено збереження та розвиток існуючих промислових підприємств, розвиток малого і середнього бізнесу, аграрного сектору, пріоритетність туризму і рекреації, залучення інвестицій. В результаті створено нові робочі місця, розширюється база оподаткування та наповнення бюджету, удосконалюватиметься система освіти й охорони здоров’я, зберігатимуться культурні надбання.

 

Довідка

Рожнятівський район утворено в 1940 році. Він розташований у західній частині Івано-Франківської області, займає південно-східну частину Карпатських  Бескидів,  частину  Горганів  і  більшу  частину  басейну Лімницької долини. Межує з Долинським,  Калуським і Богородчанським районами нашої області, а по гірському хребту в південно-західному напрямку із Закарпатською областю.

В гірській частині Рожнятівщини знаходяться відомі вершини Карпат: Сивуля (1818 мнад рівнем моря), Ігровець (1804 м), Грофа (1748 м).   В районі нараховується  понад 50 річок, потоків, струмків, з них найбільші: Лімниця і Чечва. Лімниця – одна з найчистіших річок Європи та найбільших гірських рік області. її витік знаходиться на північному схилі гори Буштул (1691 м) на висоті1150 мнад рівнем моря. Довжина басейну Лімниці – понад150 км. Рожнятівщина – регіон особливий, в першу чергу як унікальна лісогосподарська екосистема, ядром якої є понад 90,9 тис. га лісу, що складає 14,3 відсотка лісового фонду області.   Структура землі специфічна для передгірської зони. Більше двох третин площі району займають ліси та заліснені площі. Площа району складає 1,3 тис. кв. км. На території розміщено 51 населений пункт, в т. ч. – три селища та 48 сіл. Загальна чисельність населення станом на 1 січня 2012 року склала 73,6 тис. чол. Міського населення проживає 22,2 тис. чол., сільського – 51,4.

24 лютого 2012.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: