ЗУСТРІЧ З ВОЛОДИМИРОМ КАЧКАНОМ

Слово - автору

Слово - автору

У Народному домі «Просвіта» відбулася зустріч долинян із істориком і теоретиком української літератури та етнокультури, професором Володимиром Атаназійовичем Качканом.

Ведучі творчої зустрічі Мирослава Озгович та Василь Олійник розповіли аудиторії про життєвий і творчий шлях гостя, проаналізували його вагомий творчий і дослідницький доробок.

Від імені районної влади керівник апарату райдержадміністрації Катерина Олійник привітала Володимира Качкана з творчим візитом на Долинщину і подарувала на згадку фотоальбом про наш край.

Дмитро Юсип

Дмитро Юсип

Зі щирою безпосередністю, безбар’єрним контактом з публікою Володимир Атаназійович розкрив віхи своєї творчості, уявно перегорнув написані ним наукові праці і творчі книги, розповів про робочий стіл сьогодення і літературні плани, прочитав власні вірші з любовної лірики.

Про творчість авторитетного гостя учасникам зустрічі також сказали своє слово наш земляк, письменник і літературний критик Дмитро Юсип, почесний голова райорганізації ВУТ «Просвіта» Степан Янковський, долинські поетеси Надія Дичка та Оксана Сподар, науковий працівник міського музею «Бойківщина» імені Тетяни та Омеляна Антоновичів Іван Матіїв, місцеві школярі продекламували вірші Володимира Качкана, виконали пісні, однокурсник, Заслужений діяч мистецтв україни Василь Стецик подарував власну пісню «Моє село» та аудіодиск зі своєю творчістю, ансамбль скрипалів школи естетичного виховання «Баркарола» присвятив зустрічі чудовий музичний акорд.

Степан Янковський

Степан Янковський

Бажаючі змогли тут же придбати книги автора та отримати автографи.

Лютий, 2012

 

Довідково

Володимир Атаназійович Качкан (*12 серпня 1940) — український учений — історик і теоретик української літератури та етнокультури. Академік АН ВШ України з 1993 р.

Біографія

Народився у с. Рибно Тисменицького району на Івано-Франківщині. Вища освіта: філолог-викладач української мови та літератури (1967), журналіст (1974). Працював кореспондентом, редактором, старшим редактором в обласному телерадіокомітеті, викладав літературу, фольклористику, журналістикознавство у Києві, де проживав у 1972–1995 рр. У 1974 р. захистив канд. дисертацію, а у 1988 р. — докторську. З 1990 р. — професор. З 1995 р. живе і працює в Івано-Франківську, завідує кафедрою українознавства державного медичного університету.

Наукова діяльність

Коло наукових інтересів — історія і теорія української літератури; фольклористика; історичне й літературне краєзнавство; культурологія; пресологія. Один з утверджувачів в українознавстві напряму персоналізації галузей науки. Основними на цій ділянці є монографічні дослідження: «Роман Федорів: Літературно-критичний нарис» (1983), «Михайло Павлик: Літературно-критичний нарис» (1986), «…І воскресне ім’я твоє: Народознавчі студії про забутих» (1993), «У творчій майстерні визначних етнологів» (1993), «Хай святиться ім’я твоє: Галицькі просвітницькі діячі, письменники, вчені — вихідці із священицьких родин» (1994), «Українське народознавство в іменах: У 2 ч.» (1994, 1995), «Українська журналістика в іменах: Історичний досвід, майстерність: У 2 ч.» (1995), «Хай святиться ім’я твоє» (Студії з історії української літератури і культури ХІХ–ХХ ст. у 8 т., 1996–2006), «Нариси історії української культури в персоналіях (ХІХ–ХХ ст.)» (2005). Автор понад 70 книжкових видань: монографій, художніх і докумен¬тальних новел, оповідань, есеїв, повістей, романів, поезій, не однієї сотні публікацій у журнально-газетній періодиці в Україні, інших країнах. Упорядкував кілька фольклорних збірок народних пісень (у записах М. Павлика, О. Маковея), тематичних збірників, антологій з української літератури, зокрема про творчість М. Павлика. Випустив у світ книгу «Журавлі повертаються…: З епістолярної спадщини Богдана Лепкого» (2001). Окремі художні твори перекладено польською, німецькою, чеською, болгарською, словацькою та англійською мовами. Член редколегій журналів «Українознавець», «Галичина», «Обрії», «Перевал», «Бойки» (США — Україна), спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій у КНУ ім. Т. Шевченка; голова Івано-Франківського відділення НТШ; 2006 р. обраний депутатом Івано-Франківської облради. Лауреат Нагороди Ярослава Мудрого АН ВШ України (1995); премії ім. Василя Стефаника (1999); премії ім. Івана Франка (2000); Міжнародної премії ім. Братів Лепких (2001); Міжнародної премії ім. Воляників-Швабінських (США, 2002).

Нагороджений орденом Архистратига Михаїла УПЦ КП. Заслужений діяч науки і техніки України (2006).

(Вікіпедія)

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: