НОВЕ ОБЛИЧЧЯ КАЛУЩИНИ

Хліб-сіль гостям. Керівники Калущини голова райдержадміністрації Василь Петрів, голова райради Василь Дзундза з керівником прес-служби голови облдержадміністрації Тамарою Лейбюк та головою обласної організації НСЖУ Вікторією Плахтою

Хліб-сіль гостям. Керівники Калущини голова райдержадміністрації Василь Петрів, голова райради Василь Дзундза з керівником прес-служби голови облдержадміністрації Тамарою Лейбюк та головою обласної організації НСЖУ Вікторією Плахтою

Черговим кроком в реалізації запропонованого головою облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком презентаційного проекту районів Прикарпаття перед представницьким складом засобів масової інформації області минулої п’ятниці стала Калущина.

З хлібом-сіллю, добрим словом, культурно-візитковою програмою зустріли журналістів області біля в’їзного знаку «Калуський район» на початку Боднарева голови райдержадміністрації та районної ради Василь Петрів і Василь Дзундза, їхні заступники, керівники освіти, культури, представники мистецьких колективів. Керівники району довідково ознайомили з особливостями Калущини та планом проведення її презентації. Обидва керівники виконавчої й представницької влади впродовж цілого дня поїздок районом взяли на себе місію гідів, що в них вийшло чудово.

Про реформування районної медицини розповідають голови міста й району

Про реформування районної медицини розповідають голови міста й району

З огляду на здійснення серйозної комплексної роботи по спільному реформуванню медицини Калуша і району,  першим об’єктом журналістської уваги стала центральна районна лікарня. ЇЇ керівники, спеціалісти продемонстрували оновлені, укомплектовані сучасною діагностичною технікою відділення, зростаючу ефективність і результативність медобслуговування, продовження реорганізаційних програм й наміри на найближчу перспективу. Тут до зустрічі підключилися Калуський міський голова Ігор Насалик та його заступник з питань медицини Василь

Сучасна медтехніка для калушан

Сучасна медтехніка для калушан

Турчин. Узагальнюючим акцентом стала демонстрація відеофільму про розвиток калуської медицини та спільна прес-конференція міського й районних голів, які в питанні охорони здоров’я місцевих жителів

давно знайшли консенсус і спільно працюють над розвитком галузі.

Демонстрація туристичного готельно-ресторанного комплексу «Князь Святослав» поєдналася із зустріччю з народним депутатом Верховної Ради України з Калущини, членом комітету ВР з питань науки і освіти Володимиром Личуком, який розповів про роботу над сучасними проблемними питаннями, зокрема, й для Калущини.

 Народний Дім села Підмихайля

Народний Дім села Підмихайля

В Підмихайлі презентовано роботу ТзОВ «Мікеров-Вільнер» по виготовленню метало-пластикових вікон та дверей, сільську музичну школу та новобудову Народного Дому, де розвагою стала гарна концертна програма, виставка творів народно-декоративного,  вжиткового мистецтва.

Патріотизмом національного духу всіх підкріпили відвідини історико-

В історико-меморіальному музеї Степана Бандери села Старий Угринів

В історико-меморіальному музеї Степана Бандери села Старий Угринів

меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові.

У Новиці та Добрівлянах похвал заслуговують викінчені за сучасними будівельними вимогами навчально-виховні комплекси, де задля зведення таких навчальних храмів своїм діткам будівельникам допомагами всім селом.

Новицький навчально-виховний комплекс

Новицький навчально-виховний комплекс

Голинянам простора споруда адмінбудинку послужила життєдайним місцем як для організації роботи установ села, так і сільської школи мистецтв, бібліотеки-музею, організації швейного цеху по пошиттю чоловічих костюмів і пальт, дзеркальної майстерні, сервісу тепло-водосистем.

Новітні технології в свинарстві також стали важливою візитною карткою Калущини. Українська сільськогосподарська компанія ТзОВ «Даноша», яка належить данським інвесторам та була створена в червні 2004 року в Копанках неподалік Калуша стала взірцем сучасного високотехнологічного тваринницького комплексу на всю Україну.«Даноша» є сестринською компанією сільськогосподарського підприємства «Poldanor S.A.» в Польщі. Власники компанії мають багаторічний досвід у створенні та керівництві сучасними та прибутковими сільськогосподарськими підприємствами на теренах Данії, Польщі та інших країн Північної Європи. Історія компанії «Даноша» почалася із придбання колишнього тутешнього свинокомплексу «Прикарпаття», який відреставрували та повністю оновили відповідно до європейських стандартів. У 2006 році було запущене власне виробництво комбікормів.
Цим часом «Даноша» здійснює свою діяльність у двох основних напрямках: тваринництво та рослинництво. Компанія складається із трьох фермерських комплексів у селах Копанки, Вилки, Лука Калуському районі та одного в Тустані Галицького. «Даноша» була однією з перших компаній в Україні, які займалися вирощуванням свиней з високим показником росту, чудовою конверсією корму та високим відсотком живонароджених поросят на базі генетичного матеріалу з Данії.

Генеральний директор компанії “Даноша” Крістіан Брокоп Якобсен

Генеральний директор компанії “Даноша” Крістіан Брокоп Якобсен

Як розповів її генеральний директор Крістіан Брокоп Якобсен, «Даноша» прагне стати провідним та авторитетним сільськогосподарським підприємством України, брати участь у розвитку та вдосконаленні сільськогосподраської та екологічної політики країни поряд із власним внеском у розвиток місцевих громад, економіки та інфраструктури. Головна мета товариства – бути провідною та авторитетною компанією з хорошими фінансовими результатами, притримуватися власних цінностей, а також найвищих стандартів виробництва та продуктивності на основі екологічності, інновацій та високого рівня організації. Сьогоднішні потужності у вирощуванні 80 тисяч голів свиней в перспективі розширюватимуться, споруджуються комбікормовий, біогазовий заводи, нова ферма у Вилках.

Завершальним етапом презентації Калущини стала розширена прес-конференція для прикарпатських журналістів, на якій голови райдержадміністрації та районної ради Василь Петрів і Василь Дзундза, представники ТзОВ «Даноша», кооперативу «УкрАгроМілк», провідні приватні підприємці розповіли про теперішні результати, перспективи розвитку, відповіли на поставлені запитання.

Довідка

Калуський район утворено у 1939 році. Він розташований в північно-західній частині Івано-Франківської області , в зоні Передкарпатського підгір’я. На півночі Калуський район омивають бурхливі води Дністра, на сході та заході плеса річок Луква і Болохівка. Головна водна артерія регіону – річка Лімниця, яка визнана найчистішою в Європі. Вона забезпечує потреби міста у питній воді. Межує Калуський район з Галицьким і Тисменицьким на сході, з Долинським на заході, з Богородчанським та Рожнятівським на півдні та на південному заході. З Рогатинським районом нашої області з Жидачівським Львівської області на півночі і північному заході. Центром району є Калуш, місто обласного значення. Територія Калуського району становить 64,7 тис. га, Калуша – 6,5 тис.га. Населення району – 61,7 тис. осіб, міста – 67, 4 тисячі. У складі Калуського району 54 населені пункти, Войнилівська селищна рада та 27 сільських.
Рельєф району – горбисто-рівнинний, поділяється на Калуську рівнину та Войнилівську височину. Абсолютна висота в межах 278-350 метрів. Надра району багаті на калійні руди, газ, торф, глини, суглинки, гіпс, пісок. До родовищ світового значення відноситься Калусько-Голинське родовище калійних солей. Район багатий покладами будівельних матеріалів: гіпсові – Войнилівське, Перевозецьке, Середнянське родовища та цегельно-черепичну сировину, яку використовують місцеві цегельні заводи. Надра землі, крім корисних копалин, містять запаси мінеральних вод. В селі Середнє, поблизу селища Войнилів, розвідане родовище природної столової хлоридно-карбонатної, магнієво-кальцієвої води з хімічним складом 0,1-0,4г/л, яка може використовуватися для виробництва безалкогольних напоїв. Запаси газу виявлені поблизу сіл: Завадка, Стефанівка, Збора, Мислів і Ріп’янка.
Багатством та окрасою Калущини є ліси, які простягнулися через всю територію району та займають площу 17,8 тис. га, або 28 відсотків загальної площі і знаходяться у користуванні Калуського держлісгоспу. Ліси багаті на цінні породи дерев: дуб звичайний, червоний, бук лісовий, ялиця біла, смерека. Різноманітний рослинний і тваринний світ лісів.
Географія розташування регіону дозволяє налагоджувати вигідні взаємозв’язки з Центральною Європою автомобільними, залізничними шляхами та через повітряні авіалінії. Івано-Франківський аеропорт, відстань до якого30 км, має можливість приймати важкі транспортні літаками. Залізниця зв’язує з Івано-Франківськом та Львовом, де сходяться маршрути з Польщі, Угорщини, Білорусії, Росії та всіх куточків України. Автомобільні маршрути з Калуша пролягають до Львова(110 км), Ужгорода (280 км), Києва (600 км), Варшави (500 км), Відня (550 км), Будапешт (600 км), Праги (830 км), Одеси (840км), Мюнхена (1100 км). відстань до кордону з Польщею становить150 км, Словаччиною –300 км, Румунією, Угорщиною –240 км.

Травень, 2012

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: